Stavební práce na kolínském nádraží pokračují. Pohodlnější přístup a výtahy budou v provozu již na podzim
Webové stránky města Kolín pondělí 30.6.2025
Ilustrační foto Autor: Web města Kolín
Správa železnic buduje už od loňského roku nový podchod na nástupiště v Kolíně, nyní zahajuje rekonstrukci jejich zastřešení. Stavební práce si od zítřka (28. 6. 2025) (článek vydán 27. 6. 2025, pozn. red.) vyžádají omezení na pátém nástupišti, které využívají vlaky ve směru na Velký Osek.
Dělníci v tomto týdnu zahájili v Kolíně výstavbu stavební jámy, která vzniká za použití ocelových štětovnic. Ty se budou od zítřka instalovat i v prostoru pátého nástupiště, což následně umožní začít s demolicí stávajícího podchodu. Současně se bude odstraňovat i zastřešení.
Páté nástupiště se částečně zprovozní v polovině srpna, úplně hotovo zde bude ve druhé polovině podzimu. Během prací se na nástupiště umístí kamery, které budou sledovat nelegální přecházení kolejí, záznamy se budou předávat k prošetření policii.
Díky projektu budou mít cestující výrazně pohodlnější přístup na nástupiště. Nejvíc to ocení lidé s omezenou schopností pohybu, protože stanice bude do konce příštího roku plně bezbariérová. Pro příchod k vlakům se budují výtahy. Podchod bude ústit až ve Starokolínské ulici na druhé straně kolejiště od nádražní budovy, což umožní lepší prostupnost územím.
Zdrojem je tisková zpráva města Kolín. Titulek je redakční.
Byl článek zajímavý?
Udělte článku hvězdičky, abychom věděli, co rádi čtete. Čím více hvězdiček, tím lépe.
26.5.2026 | V České republice mnoho lidí umírá v nemocnicích. V neznámém prostředí a často bez přítomnosti blízkých. To je smutná realita, kterou se snaží změnit domácí hospice.
10.2.2026 | V neděli 15. února se po celé České republice uskuteční veřejná setkání na podporu prezidenta České republiky a dodržování demokratických principů. Občanská sešlost se uskuteční v Kolíně, Polních Voděradech či Červených...